Kötelező alapfogalmak II.
Trifecta, Trifecta világbajnokság vagy CEU series? Ismerősek ezek a kifejezések? Ha már a könyöködön is ez jön ki, akkor nem sok újat fogok mondani, de ha esetleg még most hallasz ezekről először, akkor ajánlom a következő néhány sort.
Néhány újabb kötelező elem a Spartan szótáradba, ha most ismerkedsz ezzel a világgal:
Trifecta
Ha egy naptári éven belül teljesítesz egy sprint, super és beast távot, akkor az érmekhez tartozó kis harmadokból kigyűlik egy Trifecta érmed. Ezt lehet természetesen egészen magas szintig fokozni. Ha egy éven belül többször is teljesíted ezt a 3 távot, akkor többszörös Trifecta érmekre vagy jogosult. Minél magasabb a szám, annál nagyobb az érem J A 16-szoros Trifecta éremről már egy komolyabb vacsorát is el lehet fogyasztani, különlegessége, hogy ezt minden évben Spártában adják át.
Ha nem szeretnél túl sokat utazni egy Trifecta megszerzésért, megoldható egy hétvége alatt is. Trifecta hétvégének nevezzük, amikor két nap alatt mind a három távot teljesítjük. A sprint és super között ilyenkor csupán néhány óra a pihenő.
Trifecta Világbajnokság
A Spartan rendezvények csúcsa, olyasmi, mint itthon a futók számára az Ultrabalaton, vagy a bulizni kedvelők számára a Sziget fesztivál. Minden évben egyszer a verseny visszatér a gyökerekhez, a görögországi Spártába. Itt rendezik a Trifecta Világbajnokságot, amikor 3 nap alatt mindhárom távot teljesíteni kell. A város ilyenkor szószerint egy Spartan faluvá változik, minden ekörül forog. A világversenyek különlegessége, hogy a versenynapokat egy ünnepélyes nyitóceremónia előzi meg, melynek része a Nation's Parade, amikor minden résztvevő ország sportolói nemzeti színekbe öltöznek és felvonulnak a város utcáin, majd a legvégén a színpadon mindenki bemutatja, hogy milyen is egy szabályos burpee végrehajtása.
Ceu series
A Közép-Európai régió versenysorozata. Általában minden szezonban 5 versenyt jelölnek ki, ami az adott régió bajnokságának a része lesz, ezeknek a teljesítéséért különleges érem jár, a legjobbak pedig pontszámokat kapnak, a helyezések alapján, melyek a sorozat végén összesítésre kerülnek. A részvételhez legalább 4 versenyen részt kell venni. A régiós bajnokság nyertese pedig az, aki a legmagasabb pontszámot szerezte meg az adott szezonban.